Дошки для підлоги виготовляються з різної деревини. Дошки виготовляють з дуба, тику, сосни, клена, горіха, модрини, ясеню, а також з берези, вишні та екзотичних видів дерева. Найчастіше для виробництва дошки підлоги використовують сосну та модрину. Детально ми розглянемо ці два сорти.
Дошка підлоги із сосни: плюси та мінуси
Безперечний лідер серед усіх матеріалів. Заслужену популярність сосна набула завдяки своїй доступності та відносно невисокій вартості.

Дошка має приємний світлий відтінок, що є джерелом неповторного аромату хвойного лісу. Більш того, деревина з сосни має оздоровчий ефект. У сосновій смолі містяться фітоциди. Ці речовини мають позитивний ефект на здоров’я, особливо для тих, хто страждає від алергії або захворювань дихальних шляхів.
Через те, що волокна деревини слабко виражені, при використанні лаків та лазурі різних відтінків, можна досягти зовнішньої подібності з іншими породами дерева — вільхою, дубом, горіхом, червоним деревом.
Недоліки соснових дощок
Соснова дошка зручна в монтажі, доступна в ціні, має низку позитивних властивостей. Але є один великий мінус даного матеріалу: сосна примхлива в експлуатації і потребує постійного догляду. Підлозі з сосни потрібно щосезону оновлювати захисне покриття, регулярно видаляти бруд. Без якісної обробки антисептиком та захисними оліями палубна дошка із сосни швидко стає непридатною.
Особливості використання соснової дошки
Дошка підлоги із сосни сприйнятлива до дії гострих та твердих предметів. Взуття на жорсткій підошві, підбори, пересування меблів – все це залишає вм’ятини на поверхні дошки, псує зовнішній вигляд і призводить до непридатності дошки. Слід уникати тривалого контакту з вологою, особливо у місцях стику дошки.
Соснову дошку підлоги найкраще використовувати у спальнях та вітальні. Це приміщення, де немає частих перепадів температури та вологості повітря.
Соснова дошка для підлоги зручна у виробництві та монтажі, і при правильній експлуатації прослужить довгі роки.
Дошки з модрини – надійність і тривала експлуатація
Дошка підлоги з модрини виглядає солідно і багато. Вона спочатку більш помаранчева, ніж сосни, та її волокна більше виражені.

Дошка з модрини і має сучки, вони менше, ніж соснові і зустрічаються рідше, якщо порівнювати ці породи в однаковій сортності. Модрина має більш високу щільність, твердість, смолистість і через це більш стійка до впливу вологи, грибка, механічних контактів. Це одна з найприємніших властивостей модрини – матеріал довгий час не покривається пліснявою і не гниє. Вплив вологи – не проблема для модрини. Дошки цього сорту підійдуть для кухні, передпокою, критої веранди.
Модрина чи сосна?
Модрина перевершує сосну за багатьма показниками. Вона чудово контактує з водою, стійка до впливу гнилі, плісняви і комах-древоточців. Стійка до механічних впливів, у розумних межах. Також стійкість до горіння у модрини вдвічі вища, ніж у сосни.
Перед початком експлуатації та в її процесі необхідно приділити увагу захисту палубної дошки від ультрафіолету. Перепади температури повітря, особливо в міжсезоння, пряма дія сонячного світла призведуть до деформації та розтріскування палубної дошки, виривання її в місцях неякісного кріплення.
Дізнайтесь більше про вибір дошки для підлоги у статтях про вибір пиломатеріалів від Древо-Харків:
Як вибрати дошку для підлоги?