Один з напрямків діяльності компанії Древо-Харків – виготовлення дерев’яного бруса і його реалізація в Україні. Високоякісний продукт з деревини, одержуваний шляхом розпилювання колод, входить до числа найбільш затребуваних. Такі пиломатеріали незамінні як у будівництві, меблевій промисловості, так і в сільському господарстві або ландшафтному дизайні. Вони прості й унікальні водночас, привабливі порівняно низькою вартістю, цінуються за зовнішню естетику і відмінні експлуатаційні властивості.
Технологія виробництва
Складні з технологічного погляду процеси зводяться до кількох стадій. Після вирубки, очищення від гілок і кори, як правило, слідує первинна та остаточна сушка. Колоди заготовлюються, розпилюються і проходять фінішну обробку, коли задається розмір і поверхня. При цьому на різних етапах суворо дотримуються стандартів, починаючи з оптимального рівня вологості й закінчуючи відсутністю дефектів і сортуванням. Важливий момент серед іншого – методи розпилу:
- поперечний – поперек волокон;
- тангенціальний – по дотичній;
- напіврадіальний – під гострим кутом;
- радіальний – через середину, по радіусу до центру.
Належним чином підготовлені лісоматеріали просушують у спеціальних камерах для видалення зайвої вологи. Розпилювання здійснюється на стрічковій пилорамі. За правильного алгоритму виходить чотирикантний дерев’яний брус, у якого рівні площини з усіх боків, квадратний або прямокутний перетин. Для захисту від гниття, грибка і пошкодження комахами його обробляють антисептиками. Для зберігання на складі створюються необхідні умови температурного режиму і вологості.
Які породи дерева використовуємо при виготовленні
Отримання продукції високої якості практично неможливе без хвойних і листяних порід. Левова частка припадає на сосну і липу. Вони цілком доступні за ціною і досить м’які, що спрощує фарбування та оздоблення. До твердих належить сибірська модрина, дуб і ясен з категорії дорогих, найміцніших і найдовговічніших.
Крім звичайної сировини широко застосовується термодерево зі зміненими характеристиками. Вдосконалені, термічно модифіковані заготовки набувають насиченого кольору і більш виразної текстури. Крім цього, відрізняються підвищеною міцністю і вологостійкістю, стійкістю до хімічних, біологічних впливів і руйнування.
Види бруса
Великий асортимент дає змогу купити брус від виробника, вибравши все необхідне під будь-які запити. Довжина варіюється від 2 до 6 метрів, товщина і ширина бувають найрізноманітнішими. В іншому різновиди відрізняються наявністю профілю (пази, гребені) і діляться на такі основні групи:
- свіжопиляні та сухі (нестругані або клеєні стругані з відшліфованою поверхнею);
- цільні та такі, що складаються з декількох частин;
- чотирьох-, трьох- і двокантні з відповідною кількістю оброблених площин;
- звичайні та калібровані фіксованого розміру;
- добірні (елітний клас виробів без вад) і першого ґатунку (допускаються невеликі тріщини, сколи та сучки, що незначно знижує ціни на брус).
Типорозміри та сфера застосування бруса
Ми виготовляємо всі розміри бруса. У нашій практиці найпопулярніші розміри, які замовляють клієнти, це:
- 50×100 мм, 50×120 мм, 50×150 мм, 50×200 мм: підходять для елементів каркаса і перекриттів при будівництві приватних будинків, бань і господарських споруд. Ці бруси обирають для монтажу опалубки, обшивки стін та виготовлення кроквяних систем.
- 100×100 мм, 100×150 мм, 100×200 мм: часто використовуються для зведення несучих конструкцій, таких як стіни та перегородки у малоповерховому будівництві. Ці розміри бруса застосовують при створенні балок перекриттів та сходів.
- 150×150 мм, 200×200 мм: більш масивні розміри підходять для будівництва будинків, бань і котеджів з профільованого або клеєного бруса. Товщина виробів забезпечує високу теплоізоляцію і може застосовуватися для несучих стін, колон та великих каркасних елементів.
- 60×60 мм, 70×70 мм, 80×80 мм, 90×90 мм: використовуються для створення декоративних елементів, пергол, альтанок та інших конструкцій.
Брус можна використовувати не лише в будівництві. Наприклад, з нього виготовляють різні елементи для меблів, фальш-камінів, що додає особливого шарму дереву в інтер’єрі. Якщо говоримо про меблі, то найчастіше — це крісла, дивани, ліжка, кухонні та спальні гарнітури, шафи та комоди.
Брус також може використовуватися в суднобудуванні — для створення бокових частин, палуб і щогл морських суден. Хвойні породи дерева краще підходять для несучих конструкцій завдяки своїй міцності, тоді як листяні породи часто використовуються для оздоблювальних робіт і створення меблів.
Ми виготовляємо брус всіх розмірів у довжинах 3 м, 4 м, 4,5 м і 6 м. Розуміємо, що у вас можуть бути нестандартні вимоги — це не проблема. Ми можемо виготовити брус нестандартних розмірів, аж до 8 м. Наші фахівці допоможуть обрати оптимальні параметри для вашого проекту та розрахувати необхідну кількість матеріалу.
Як зробити замовлення
До послуг кожного клієнта – можливість замовити та купити брус будь-яким зручним способом:
- Онлайн через кошик інтернет-магазину.
- У телефонному режимі через call-центр.
- Безпосередньо у Харківському офісі у відділі клієнтського сервісу (адресу та місце розташування на карті шукайте в розділі Контакти).
Для оформлення потрібно вказати ім’я та телефон, вибрати спосіб оплати. За бажання можна залишити додаткову інформацію з примітками. Також слід вибрати відповідний варіант доставки – самовивезення або кур’єром. Умови обговорюються з менеджером і з водієм. Важливо повідомити нюанси й особливості конкретного пункту відвантаження. Остаточна вартість доставки розраховується індивідуально.