Вагонка для зовнішніх робіт – це практичний і зручний в установці матеріал. Натуральне дерево є абсолютно безпечним, чистим продуктом і зберігає експлуатаційні властивості багато років поспіль. До того ж вагонка для фасаду відрізняється різноманіттям візерунків і відтінків. Вироби розрізняють за сортом і типом деревини, а також розміром планок: довжиною, шириною і товщиною.
Дерев’яна вагонка для фасаду: критерії вибору
До пиломатеріалів для зовнішніх робіт висуваються особливі вимоги в плані безпеки та зносостійкості. Якщо всередині приміщення створюється комфортний мікроклімат, то вагонка для зовнішнього оздоблення будинку піддається регулярному впливу опадів, вітру та ультрафіолету. Щоб максимально використовувати переваги і мінімізувати недоліки, потрібно враховувати всі особливості та характеристики виробів.
Особливості експлуатації
Вагонку для зовнішньої обробки легко комбінувати, обрізати та закріплювати, що значно спрощує процес монтажу. При установці на цеглу або бетон використовується обрешітка з відповідними розмірами.
До специфіки зовнішньої експлуатації відносяться коливання температур, а значить, постійні розширення і стиснення матеріалів. Тому між планками має бути невеликий люфт. Шумоізоляція і низька теплопровідність деревини підвищать енергоефективність житла. Вагонка для обшивки будинку зовні вимагає своєчасної обробки захисними засобами, щоб зберігати структуру і привабливий зовнішній вигляд.
Стійкість до зовнішніх чинників
Завдяки підвищеному вмісту натуральних смол виробам із хвойних порід притаманні довговічність і стійкість до зовнішніх чинників. Додаткова обробка антисептиками запобігає гниттю і збільшує термін служби вагонки для дачі.
Для фасадної частини обирають міцну продукцію: чим більша товщина і менша ширина, тим стабільніше оздоблення. Якісні вироби від виробника Drevo не деформуються з часом і стійкі до механічних пошкоджень. Компанія має у своєму розпорядженні виробничі потужності та склади в Харкові, а також здійснює доставку по місту та області.
Натуральність і безпека
Головними плюсами дерев’яної вагонки для зовнішніх робіт вважаються натуральність і екологічність матеріалу. Промисловий пластик не зрівняється з ароматом і текстурою деревини, яка не виділяє небезпечних хімічних речовин при нагріванні. Також під час виробництва виробів з дерева витрачається менше ресурсів, що знижує шкідливі викиди в атмосферу і вуглецевий слід продукції.
Естетична складова
Завдяки привабливому зовнішньому вигляду вагонка для будинку зовні залишається в топі архітектурних рішень. Будова, обшита лаконічними дерев’яними конструкціями, виглядає стильно і презентабельно. В аутдор-формат відмінно вписується соснова євровагонка екстра-класу. До того ж деревна фактура органічно поєднується з сучасними покрівельними матеріалами і натуральним каменем.
Вартість і бюджет
Для виготовлення вагонки використовується сировина різних хвойних і листяних порід, тому її властивості, як і ціна, можуть істотно відрізнятися. Не завжди дешевша продукція – погана, адже вироби підбираються залежно від призначення та умов експлуатації.
До бюджетних варіантів належить двостороння соснова дошка розмірами 13*85*2500 мм, яку легко замовити онлайн – на сайті компанії “Дерево-Харків”. Також вартість варіюється залежно від додаткового сервісу: обробки та шліфування деревини, покриття лаком і просочення антисептиком.
Як продовжити термін служби продукції
До мастхев-процесів належать:
- обробка антипіренами й антисептиками;
- нанесення захисних лаків і фарб;
- заповнення і шліфування тріщин;
- оновлення верхнього шару (за необхідності).
За умови правильного догляду навіть зовнішні матеріали надовго зберігають початкові фізичні та естетичні якості.