Натуральне дерево – універсальна сировина для виготовлення пиломатеріалів. Базою для виробництва виробів, наприклад вагонки для даху, слугують цільні дошки, які пройшли сушку, розкрій, розпил, стругання і торцювання. Продукція відрізняється ергономічними розмірами, легко монтується, добре витримує фізичні навантаження і зовнішні впливи.
Основні критерії вибору
Вибір будівельних та оздоблювальних матеріалів безпосередньо залежить від сфери застосування. Будь-яка деревна продукція, хай то буде хвойна або листяна, ділиться на такі класи:
- екстра – вищий сорт, практично без дефектів, з рівним малюнком і гладкими гранями;
- сорт А – планки з дрібними сучками, наскрізними тріщинами та незначними вадами;
- сорт В – на дошках помітні розкриті кишені, дрібні наскрізні тріщини та широкі сучки;
- сорт С – вироби з великою кількістю дефектів: плям, сучків, необроблених ділянок.
Вищі сорти використовуються для обшивки всіх житлових приміщень, включно з кухнями та ванними кімнатами, а нижчі підходять для чорнових робіт і другорядних просторів (балкона, комори).
Вагонка для даху: міцність і практичність
Дерев’яні вироби мають низку особливостей, які потрібно враховувати під час оздоблення. Для покрівельних робіт, зокрема підшивки даху, обирають міцні зносостійкі матеріали – наприклад, екстра- і єврососну зі щільністю 450 кг/м³ і вологістю близько 12%. Такі параметри досягаються за допомогою правильної обробки деревини на виробництві компанії Drevo в Харкові. Планки оснащені міцним з’єднанням “паз-гребінь”, завдяки чому виходить акуратний і рівний стик. Вагонка для підшивки даху сприяє додатковій теплоізоляції будівель, зберігає тепло і знижує комунальні витрати.
Екологічність і стійкість до погодних умов
Безсумнівний плюс дерев’яної продукції – низький рівень токсичності. Вона безпечна для здоров’я, не виділяє шкідливих хімічних речовин і різких запахів. Виробничий процес не передбачає обробку канцерогенними субстанціями. Дерева вважаються поновлюваним ресурсом, що відповідає принципам грамотного природокористування.
Загалом вироби стійкі до зовнішніх чинників – опадів, вітру, перепадів температур, але вагонці для підшивки даху не завадить додаткова обробка вологозахисними засобами. Це убезпечить оздоблення від пошкоджень, розбухання і деформації, а також продовжить термін служби.
Зовнішній вигляд і дизайн
Візуально вироби розрізняються за типом профілю – рівна поверхня, скошені фаски або помітні стики. Малюнок буває однорідним або яскраво вираженим. Потрібний естетичний ефект досягається за допомогою оптимальної довжини та ширини планок. Вагонку можна пофарбувати в будь-який тон або залишити природне забарвлення – і те, і інше відмінно комбінується з іншими покрівельними елементами.
Вартість і бюджет
При складанні кошторису враховують тип і сорт дерев’яних виробів, а також передбачувані навантаження. Бюджет буде відповідати цілям і призначенням приміщень. Купити вагонку для даху або придбати оздоблення для спальні – різні завдання і витрати. В асортименті виробника “Древо-Харків” представлені бюджетні варіанти з сосни і продукція екстра-класу з ясена. Онлайн-калькулятор розрахунку допоможе визначитися з вибором. Замовити товар з доставкою по Харкову та області можна на сайті компанії або у фірмових шоу-румах.
Вагонка: догляд і обслуговування
Три головні вороги дерев’яної продукції: підвищена вологість, комахи та неправильний догляд. Регулярне очищення й антисептична обробка – обов’язкові етапи сервісного обслуговування натурального оздоблення. Раз на два роки оновлюють захисне покриття, підтягують фурнітуру і змащують рухомі елементи. Для зовнішніх конструкцій підходять олійні та акрилатні фарби – вони захищають від атмосферних опадів і зберігають первинну текстуру вагонки. За необхідності пошкоджені дощечки видаляють і замінюють на нові – конструкція оздоблення дозволяє це зробити.