Екологічна і міцна вагонка для ванни органічно поєднується з іншими оздоблювальними матеріалами: керамікою і натуральним каменем. Головне завдання – підібрати правильний сорт добре висушеної та обробленої деревини. Для приміщень з підвищеною вологістю підходить продукція, стійка до випарів і змін температур. Вагонка для ванної кімнати від виробника “Древо-Харків” відрізняється практичністю, вологостійкістю і довговічністю.
Основні характеристики та критерії вибору
Різні види будматеріалів мають особливі властивості. Натуральне дерево має естетичний вигляд, тому використовується для оздоблення абсолютно різних просторів: від сауни до вітальні. В антуражі дерев’яних виробів навіть невелике скромне приміщення набуває стильного і модного вигляду.
Міцність і довговічність
Вагонка у ванну кімнату повинна відповідати специфіці та призначенню цієї частини житла. Відповідними вважаються такі види деревини:
- довговічна і стійка до вологи модрина;
- кедр з його природними антисептичними властивостями;
- щільний і вологостійкий дуб;
- твердий і міцний ясен.
- липа, стійка до перепадів температур.
Навіть в умовах регулярного впливу пари та води така вагонка на стіни у ванну зберігає форму і привабливий вигляд.
Стійкість до вологи та нагрівання
Волога дійсно провокує розбухання пиломатеріалів, але це стосується тільки пухкої необробленої деревини. Висушена, знезаражена та антисептована вагонка в санвузлі стійка до змін температури та деформацій. Під час укладання слід подбати про хорошу вентиляцію приміщення, яка запобігає накопиченню конденсату та утворенню цвілі.
Екологічність
Під час виробництва вагонки у ванну на стелю або стіни використовують мінімальну кількість хімічних речовин. Це робить її найбільш екологічно чистим і безпечним матеріалом. Також дерево володіє відмінними теплоізоляційними властивостями, що знижує енергоспоживання в приміщеннях, обшитих вагонкою для туалету і ванної. Екофрендлі-споживачі оцінять виробничі властивості деревини: мінімум відходів і впливу на навколишнє середовище.
Естетика та ремонтопридатність
Дизайнери часто використовують вагонку для стелі у ванній для різноманітних інтер’єрних проєктів. Цьому сприяють ергономічні розміри та красиві текстури розпилів. У приміщенні комфортно перебувати тривалий час. Установка планок не вимагає складних громіздких інструментів і особливих навичок. Пошкоджені панелі можна акуратно замінити, не порушуючи загального вигляду оздоблення.
Вартість і бюджет
Ціна на встановлення, наприклад стелі у ванній з вагонки, залежить від таких факторів:
- вид і якість деревини;
- розміри планок;
- тип обробки;
- додаткові опції;
- сезонність.
На сайті компанії “Древо-Харків” доступний попередній прорахунок матеріалів на онлайн-калькуляторі. Можна замовити товар через кошик або кол-центр і оформити доставку автотранспортом компанії (опція дійсна по Харкову та області).
Поради з експлуатації та догляду
Фахівці рекомендують встановити у ванній якісну вентиляцію і підтримувати оптимальний рівень вологості за допомогою осушувачів повітря. Догляд за панелями включає регулярне очищення, обробку захисними засобами та ремонт пошкоджень. Краще завчасно подбати про збереження оздоблення і замовити в компанії Drevo сервісну послугу антисептування. Спеціальний склад глибоко просочує структуру дерева і створює надійний захисний шар.