Введіть контакти
Наші менеджери зв'яжуться з Вами протягом хвилини

  Ваші ім'я та прізвище

  Номер телефону

  Залишіть контактні дані для завантаження прайс-листа

   Ім'я

   Номер телефону

   catalog Каталог
   RUUA
   Мова
   RUUA

   Яку деревину вибрати для дерев’яних перекриттів і даху

   Обов’язковий етап будівництва будинку, котеджу та інших будівель – облаштування покрівлі. Дах – елемент будівельної конструкції, який визначає естетичні та експлуатаційні властивості. Дах захищає споруду від опадів і забезпечує теплоізоляцію.

   Зведення покрівлі вимагає професійних навичок і знань. Підбір матеріалів відіграє провідну роль у досягненні поліпшених технічних характеристик. Використовуючи хороші пиломатеріали для даху, можна не сумніватися в надійності та довговічності конструкції. Основні елементи покрівлі:

   • Крокви – дошки, що утворюють каркас для покрівельного покриття. Кроквяна система витримує вагове навантаження покрівлі, опадів, вітру. Для крокв вибирають деревину першого сорту.
   • Мауерлат – брус, покладений уздовж периметра стін, виконує функцію опори крокв. Для облаштування мауерлата частіше використовують колоди або брус.
   • Решетування – бруси, які укладають на кроквяну систему.

   Облаштування покрівлі передбачає створення кроквяної основи, монтаж обрешітки і системи гідроізоляції, оздоблення покрівельним покриттям. Для оздоблення частіше використовують металочерепицю і керамічну черепицю, профнастил і рулонні матеріали, азбестоцементний, бітумний або пластиковий шифер. Для додаткової теплоізоляції укладають пінопласт, мінеральну або базальтову вату.

   Основні види деревини для перекриттів і даху

   Дахи зазвичай роблять із дерева або металу. Дерев’яні матеріали використовувалися для облаштування покрівлі протягом тисячоліть. Переваги деревини:

   • Міцність і довговічність.
   • Мала вага. Дозволяє відмовитися від монтажу потужного фундаменту.
   • Універсальність. Деревні пиломатеріали комбінуються з іншими будівельними та оздоблювальними матеріалами, підходять для створення конструкцій будь-якого призначення.
   • Відновлюваний ресурс. Вирощуючи дерева, заповнюють запаси деревної сировини.
   • Низька ціна порівняно з металевими конструкціями.
   • Енергоефективність. Деревина відрізняється поліпшеними теплоізоляційними властивостями.
   • Естетичний вигляд. Будівлі з дерева мають презентабельний вигляд.

   Пиломатеріали для покрівлі виготовляють з деревини листяних і хвойних порід. Популярні породи дерева – ялина, сосна, модрина. Плюси – мало сучків, простота обробки, підвищена міцність. Листяні породи – дуб, ясен, використовують рідше через високу ціну і складність обробки. Основні види пиломатеріалів для покрівлі:

   • Брус — цільна колода, обтесана з 4 сторін. Товщина бруса 100-240 мм. Брус призначений для облаштування прогонів кроквяної системи, мауерлата, балок перекриття, гребеня, обрешітки та інших елементів.
   • Обрізна дошка — плоский матеріал із прямокутним перетином. Ширина варіюється в межах 100-275 мм, товщина – 8-50 мм. Призначена для облаштування обрешітки, гребеня, мауерлата (кілька дощок укладають одна на одну).
   • Необрізна дошка. На відміну від обрізної не обточується по бічних краях, де можуть залишатися сліди кори — обзол. Застосовується для створення елементів покрівлі, для яких не важлива естетична привабливість.
   • Калібрована дошка. Обрізна дошка з еталонними розмірами. Товщина дошки на всьому протязі однакова, що дає змогу легше укладати матеріал у плоску поверхню (виводити в площину).

   Проектування, розрахунок кількості матеріалів і монтаж – завдання для професіоналів. Ліс доведеться вибирати самостійно. Якщо довірити закупівлю лісу стороннім, можна отримати в результаті другосортну продукцію за ціною першокласної деревини.

   Як вибрати відповідну деревину

   Якість пиломатеріалів визначає довговічність і надійність покрівлі. Характеристики та властивості матеріалів позначені в регламентувальних документах: ДСТУ 4920:2008, ДСТУ ISO 738:2018, ДСТУ ISO 8903:2018. Мінімальний перетин дошки для облаштування покрівлі житлової споруди – 40х150 мм. Вибираючи пиломатеріал для покрівлі, потрібно враховувати вимоги:

   • не більше 3 сучків на погонний метр;
   • діаметр сучка – не більше 30 мм;
   • допускаються ненаскрізні тріщини, довжина яких не перевищує половину дошки;
   • вологість не більше 12%;
   • відсутність сколів і обзолу.

   Вологість – один із найважливіших показників. Перевищення допустимих значень призводить до прискореного зносу конструкції. Інші наслідки – деформація і розтріскування елементів покрівлі, зниження міцності і порушення геометрії.

   Через зниження міцності підвищується ризик поломки крокв, що небезпечно для людей, які проживають. Погано висушені пиломатеріали розтріскуються і прогинаються під навантаженням. Один із дефектів – гвинтове викривлення, коли брус або дошка перекручується навколо осі. У цьому випадку значно погіршуються показники міцності.

   Призначення і навантаження

   Основне навантаження припадає на кроквяну систему. Брус для крокв повинен відповідати вимогам ДСТУ.

   Якщо дошка для даху призначена для облаштування обрешітки, допускається наявність на поверхні невеликих дефектів у вигляді вогнищ бактеріального і грибкового ураження. Осередки ураження обробляють складами, що містять хлор. На поверхню дошки наносять антисептики.

   Стійкість до вологи та гниття

   Сосна, ялина і модрина відрізняються підвищеною вологостійкістю. З листяних порід деревини ясен найбільш стійкий до гниття і впливу вологи. Середню стійкість до гниття має дуб. Серед додаткових плюсів ясена і дуба підвищена щільність – до 690 кг/м3, підвищена міцність на розрив і згинання.

   Енергоефективність і теплоізоляційні властивості

   Найменший коефіцієнт теплопровідності у ялини і модрини. Матеріали з цих порід деревини мають найкращі теплоізоляційні властивості. Дошка для покрівлі з ялини і модрини краще утримує тепло, ніж пиломатеріали з інших порід деревини.

   Коефіцієнт теплопровідності у ялини і модрини (в температурному діапазоні від -30°C до 40°C) – 110 мВт/(мК) і 130 мВт/(мК) відповідно. Трохи поступається сосна з показником 150 мВт/(мК). Для порівняння: стіна з сосни завтовшки 100 мм за енергоефективністю рівнозначна цегляній кладці завтовшки 580 мм. Коефіцієнт теплопровідності дуба становить 200 мВт/(мК).

   Зовнішній вигляд та естетика

   Натуральна деревина будь-якої породи вирізняється естетичною привабливістю, не потребує додаткового декоративного оздоблення. Залежно від породи деревини різниться текстура матеріалу – малюнок на зрізі, утворений волокнами.

   Вартість

   Пиломатеріали з сосни та ялини обійдуться дешевше, ніж дошки і бруси з модрини, ясена і дуба. Тому вам судити, що для вас краще.

   Екологічність

   Натуральна деревина – екологічний матеріал. Покрівля, зроблена з бруса і дощок, не чинить негативного впливу на здоров’я людей і навколишнє середовище.

   Обробка та захист деревини

   Перед монтажем дерев’яні дошки обробляють антисептичними речовинами, що підвищує стійкість до гниття, утворення цвілі та розвитку мікроорганізмів. Спеціальні склади – антипірени, запобігають загорянню деревини, забезпечуючи вогнестійкість.

   Дошки обробляють до монтажу в систему. Обробка зібраної конструкції малоефективна. Захисні засоби не потрапляють на місця стиків, які стають уразливими для руйнівних біологічних факторів. Захисні засоби наносять валиком, пензлем, розпилювачем. Зазвичай протипожежні та антисептичні засоби наносять у два шари – другий після повного висихання першого. Обробка захищає дерево від комах, грибка і цвілі на термін до 7 років. Період дії захисту залежить від початкової якості деревини, виду засобу і способу нанесення.

   Порівняння деревини та металу для перекриттів і даху

   Крім пиломатеріалів для будівництва покрівлі використовують металоконструкції. Багато властивостей матеріалів схожі. Метал і деревина – екологічні матеріали, які не шкодять здоров’ю людини і навколишньому середовищу. Металеві та дерев’яні конструкції належать до III групи вогнестійкості за умови регулярної обробки деревини антипіренами. Кроквяну систему з металу і дерева можна використовувати як основу для монтажу будь-яких покрівельних матеріалів – керамічної черепиці, металочерепиці, профнастилу, рулонних матеріалів.

   Метал і дерево – довговічні матеріали, період експлуатації при правильному догляді (обробка дерева складами, що перешкоджають гниттю, фарбування металу для антикорозійної стійкості) перевищує 100 років. Переваги пиломатеріалів:

   • Мала вага. У результаті знижується навантаження на фундамент і несучі стіни.
   • Легкість обробки. Якщо елемент конструкції не підходить за розмірами, недоліки на будівельному майданчику можна виправити.
   • Низька ціна. Вартість пиломатеріалів нижча, ніж металевих конструкцій.
   • Зручність транспортування і монтажу. Завдяки відносно малій вазі спрощуються вантажно-розвантажувальні, транспортувальні та монтажні роботи.

   До плюсів металоконструкцій варто віднести можливість монтажу за будь-яких погодних умов. У той час як роботи з пиломатеріалами проводяться тільки в суху погоду. Вибір матеріалу залежить від особистих переваг і бюджету.

   Інші статті

   Наші кейси

   Зона відпочинку біля басейну
   Натисніть на індикатор, щоб переглянути матеріал
   Назва проекту
   Зона відпочинку біля басейну
   Локація
   Харківська обл.
   К-сть видів матеріалів
   2
   Планкен косий Термоясен 20*105*800-3000 мм
   Планкен косий Термоясен 20*105*800-3000 мм
   1350 грн.
   Палубна дошка з термоясена 20*165*800-3000 мм
   Палубна дошка з термоясена 20*165*800-3000 мм
   1800 грн.
   Веранда
   Натисніть на індикатор, щоб переглянути матеріал
   Назва проекту
   Веранда
   Локація
   Харківська обл.
   К-сть видів матеріалів
   1
   Планкен косий Термоясен 20*105*800-3000 мм
   Планкен косий Термоясен 20*105*800-3000 мм
   1350 грн.
   Крите паркування
   Натисніть на індикатор, щоб переглянути матеріал
   Назва проекту
   Крите паркування
   Локація
   Харківська обл.
   К-сть видів матеріалів
   2
   Планкен косий Термоясен 20*105*800-3000 мм
   Планкен косий Термоясен 20*105*800-3000 мм
   1350 грн.
   Планкен косий Термоясен 20*105*800-3000 мм
   Планкен косий Термоясен 20*105*800-3000 мм
   1350 грн.
   Зона відпочинку біля басейну
   Натисніть на індикатор, щоб переглянути матеріал
   Назва проекту
   Зона відпочинку біля басейну
   Локація
   Харківська обл.
   К-сть видів матеріалів
   1
   Терасна дошка Термоясен 20*125/145*800-3000 мм
   Терасна дошка Термоясен 20*125/145*800-3000 мм
   1650 грн.
   Будиночок
   Натисніть на індикатор, щоб переглянути матеріал
   Назва проекту
   Будиночок
   Локація
   Харківська обл.
   К-сть видів матеріалів
   2
   Імітація бруса сосна 20*135*3000 мм
   Імітація бруса сосна 20*135*3000 мм
   440 грн.
   Імітація бруса сосна 24*180*4000 мм
   Імітація бруса сосна 24*180*4000 мм
   500 грн.
   Зона відпочинку біля басейну
   Зона відпочинку біля басейну
   Харківська обл.
   Веранда
   Веранда
   Харківська обл.
   Крите паркування
   Крите паркування
   Харківська обл.
   Зона відпочинку біля басейну
   Зона відпочинку біля басейну
   Харківська обл.
   Будиночок
   Будиночок
   Харківська обл.

   Наші переваги

   Власне виробництво
   01
   Власне виробництво
   Великий асортимент
   02
   Великий асортимент
   Високоякісні продукти
   03
   Високоякісні продукти
   Конкурентні ціни
   04
   Конкурентні ціни

   Наші партнери

   array(1) {
    [0]=>
    object(WP_Comment)#19332 (18) {
     ["comment_ID"]=>
     string(3) "444"
     ["comment_post_ID"]=>
     string(4) "2628"
     ["comment_author"]=>
     string(11) "drevo.admin"
     ["comment_author_email"]=>
     string(19) "stas.karm@gmail.com"
     ["comment_author_url"]=>
     string(20) "https://drevo.kh.ua/"
     ["comment_author_IP"]=>
     string(13) "79.241.87.240"
     ["comment_date"]=>
     string(19) "2023-06-08 11:49:18"
     ["comment_date_gmt"]=>
     string(19) "2023-06-08 08:49:18"
     ["comment_content"]=>
     string(48) "Чудова якість! Рекомендую!"
     ["comment_karma"]=>
     string(1) "0"
     ["comment_approved"]=>
     string(1) "1"
     ["comment_agent"]=>
     string(111) "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/109.0.0.0 Safari/537.36"
     ["comment_type"]=>
     string(6) "review"
     ["comment_parent"]=>
     string(1) "0"
     ["user_id"]=>
     string(1) "1"
     ["children":protected]=>
     NULL
     ["populated_children":protected]=>
     bool(false)
     ["post_fields":protected]=>
     array(21) {
      [0]=>
      string(11) "post_author"
      [1]=>
      string(9) "post_date"
      [2]=>
      string(13) "post_date_gmt"
      [3]=>
      string(12) "post_content"
      [4]=>
      string(10) "post_title"
      [5]=>
      string(12) "post_excerpt"
      [6]=>
      string(11) "post_status"
      [7]=>
      string(14) "comment_status"
      [8]=>
      string(11) "ping_status"
      [9]=>
      string(9) "post_name"
      [10]=>
      string(7) "to_ping"
      [11]=>
      string(6) "pinged"
      [12]=>
      string(13) "post_modified"
      [13]=>
      string(17) "post_modified_gmt"
      [14]=>
      string(21) "post_content_filtered"
      [15]=>
      string(11) "post_parent"
      [16]=>
      string(4) "guid"
      [17]=>
      string(10) "menu_order"
      [18]=>
      string(9) "post_type"
      [19]=>
      string(14) "post_mime_type"
      [20]=>
      string(13) "comment_count"
     }
    }
   }
   

   Відгуки покупців

   Чудова якість! Рекомендую!

   Зв'яжіться з нами

   Наші менеджери зв'яжуться з Вами протягом хвилини

    Ваші ім'я та прізвище

    Номер телефону

    • Зареєструватися
    Забули пароль? Будь ласка, введіть ваш логін або адресу електронної пошти. Ви отримаєте електронною поштою посилання для створення нового паролю.

     ОСТАВЬТЕ СВОЙ ОТЗЫВ
     Поставьте галочку для подтверждения, что вы человек