Паливні брикети та дрова.

Сьогодні у більшості будинків використовується газ. Однак альтернативні джерела опалення залишаються популярними. Для власників твердопаливних котлів та печей питання вибору ефективної сировини є актуальним.

Дрова не є найбільш економічно вигідним різновидом палива. Тому останнім часом стало масово випускатися технологічніше паливо у вигляді акуратних брикетів.

Дрова чи брикети?

Дрова є звичнішим нам видом твердого палива. Однак паливні брикети – це екологічніший і сучасніший вид. Давайте порівняємо дрова з брикетами та розглянемо плюси та мінуси цих видів палива.

Паливні брикети у Харкові

Використання дров

 

Дрова є одним із найпоширеніших і дешевих різновидів твердого палива. Їх можна придбати в готовому для використання вигляді, так і великі колоди. Навіть незважаючи на уявну різноманітність і сумнівну зручність, використання дров має ряд недоліків:

— Найголовніший недолік — низька теплотворність порівняно з брикетами. Інакше висловлюючись, один кубометр брикетів дає набагато більше тепла, ніж аналогічний обсяг дров;

— Засмічення печі чи котла. При згорянні дрова залишають багато золи. Тоді як брикети згоряють майже повністю;

– Необхідність акуратних укладок. Якщо дрова різних розмірів, процес кладки займається багато часу і зусиль. Власникам полін однакового формату та розміру пощастило трохи більше;

— Вогкість дров. У гонитві за вигодою, лісоруби досить часто продають дрова без попереднього просушування. Під час теплої пори року просушити їх не складає особливих труднощів. А ось взимку це створить велику проблему, тому що розпалити такі колоди дуже непросто.

Паливні брикети: плюси та мінуси

Недоліки брикетів з тирси

 

Брикети

На жаль, людство ще не придумало ідеального палива, тож і брикети мають свої мінуси.

– Пряме попадання води може стати для цього палива критичним;

– Брикети не можна зберігати на вулиці, оскільки вони псуються під впливом вологи;

— Вироби з тирси не такі міцні, як дрова. Тому вони можуть кришитися та розсипатися;

— Вища ціна. Брикети найчастіше коштують дорожче, ніж дрова. Тим не менш, обсяг необхідного палива знижується, виходячи з високої теплотворності.

 

Плюси паливних брикетів

 

Варто почати з того, що брикети з пресованим тирсою горять у два-три рази довше, ніж дрова. У свою чергу це дає кілька переваг:

– Зниження обсягу споживаного палива;

— зменшення кількості підходів для закладення нового палива;

– Економія коштів.

Далі ми перерахуємо інші не менш приємні переваги брикетів.

 

Горіння та попел

 

Паливні брикети згоряють поступово. При цьому вони не видають шуму і від них не відлітають вугілля (що, до речі, може бути небезпечним). Навіть більше, пресована тирса залишає набагато менше золи, що спрощує процес прибирання печі. І, до речі, брикети підійдуть для будь-якого виду печок.

 

Екологічність палива

 

Варто зазначити, що при горінні брикети утворюють менше смол порівняно з дровами. При пресуванні сосни під тиском механічним способом виділяється природно лігнін, який сприяє склеюванню частинок. Інші клейкі матеріали під час виробництва не використовуються.

 

Зручність

 

Зі зберіганням брикетів не повинно виникнути жодних проблем. Вони складуються в акуратні ряди у сухому приміщенні. Тривалість зберігання палива становить один-два роки.

Підсумовуючи, можна сказати, що брикети мають цілу низку переваг перед дровами. Використання паливних брикетів сприяє економії коштів, спрощує процес зберігання та прибирання.

  • Sign Up
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

    ОСТАВЬТЕ СВОЙ ОТЗЫВ
    Поставьте галочку для подтверждения, что вы человек