Що таке Євровагонка?

Багатьом відомий такий будівельно-оздоблювальний матеріал, як дерев’яна вагонка. Однак часто можна зустріти і назву «євровагонка», що людину далеку від сфери будівництва вводить в оману і породжує у неї питання: «Що таке євровагонка», «Чим відрізняється вагонка від євровагонки?»

Євровагонка ціни у Харкові

Отже, євровагонка – це європейський аналог звичайної вагонки, яка виготовляється із цільної деревини з дотриманням усіх норм та стандартів. Євровагонка не боїться вологи, не потребує спеціальної обробки, регулює вологість у приміщенні та створює неповторну атмосферу та природний аромат. Вона використовується для внутрішнього оздоблення.

Відмінності євровагонки від звичайної вагонки:

— Головною ознакою є довжина чіпа. Розмір чіпа звичайної вагонки – 4-6 см. У євровагонки чіп дорівнює 8 мм, що становить 9% його ширини. Такий розмір не дає можливості змінювати ширину євровагонки внаслідок зміни вологості повітря та коливання температури навколишнього середовища, що оберігає її від утворення щілин між планками.

Рівень вологості євровагонки нижчий і не перевищує 10-16%, вологість звичайної вагонки 15-20%. Такий показник вологості допомагає уникнути таких недоліків матеріалу, як зміна кольору у разі її використання за температури, що перевищує 15 С і вологості більше 18%; викривлення у процесі сушіння; поява щілин при обшивці. Мінімізація кольору та ймовірності викривлення є однією з найважливіших характеристик оздоблювальних матеріалів.

Сортність, що допомагає покупцеві орієнтуватись щодо якості матеріалу. Євровагонка має чотири класи. Сорт Екстра – це євровагонка, яка не має жодних дефектів, тріщин або сучків. Сорти A і мають досить високі показники якості. Сорт С – найнижчий, допускається наявність дефектів та отворів від сучків. Поділ на сорти відбувається, коли виріб вже готовий, тому всі сорти проходять абсолютно однакову обробку.

  • Sign Up
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

    ОСТАВЬТЕ СВОЙ ОТЗЫВ
    Поставьте галочку для подтверждения, что вы человек