Як вибрати деревину для лазні?

У вас є дача чи заміський будинок? Тоді ви напевно замислювалися про власну лазню чи сауну. Вагонка з дерева – найбільш підходящий матеріал для обробки лазні. Яку деревину краще використовувати і для чого?

Вибір деревини для обробки лазні

Кожна порода деревини має свою специфіку, переваги та недоліки. Деякі сорти дерева більше підходять для парилки, інші для лазневих приміщень з кімнатною температурою. Комбінування різних сортів деревини може створити унікальну атмосферу з погляду оздоровлення.

Липа

Універсальний матеріал для обшивки саун та бань. Липа має приємний колір із світлим відтінком, який не змінюється під впливом високих температур. Сама деревина м’яка і податлива, що значно спрощує будівельні роботи.

Деревина липи має низьку густину, що допомагає їй витримувати температуру повітря до 90 градусів і не нагріватися. Якщо ви використовуєте липу для обробки лазні, можна не боятися опіків.

Липова вагонка містить ефірні олії з приємним характерним запахом. При нагріванні з деревини вивільняються аскорбінова кислота, глюкоза, каротин та інші корисні речовини, що благотворно діє на організм.

Модрина

Сибірська модрина – популярний матеріал для обробки лазневих приміщень – кімнати відпочинку або передбанника. Деревина з яскравими текстурою, світлих коричневих відтінків. По щільності та твердості можна порівняти з дубом.

Смола, що входить до складу деревини, зберігає структуру матеріалу і перешкоджає проникненню вологи. Крім того, смолистість підвищує стійкість до ураження цвіллю, гниллю, комахами та мікроорганізмами. Модрина має високу теплоємність, що робить її вогнестійкою. При нагріванні деревини виділяються фітонциди, які допомагають запобігти вірусним захворюванням.

Із недоліків цього сорту дерева варто відзначити складності в обробці. Без певного досвіду та професійних навичок зробити це самостійно буде дуже непросто.

Сосна

Розповсюджений матеріал для вагонки. Свою широку популярність сосна отримала завдяки ціні та легкості в обробці. Крім того, сосна має прекрасний хвойний аромат.

Використання сосни для парилки – не вдала ідея. Під впливом банної температури поверхня деревини стає липкою, що може спровокувати опік. Сильний запах смоли замість ймовірної для здоров’я користі може викликати головний біль та інші неприємні стани.

Сосну рекомендується використовувати при обробці інших лазневих приміщень – кімнати для відпочинку та передбанника, де температура не перевищує стандартну.

Резюме

Як основний матеріал для парильні найкраще використовувати липу;

Сосна та модрина не підходять для приміщень з високою температурою;

Найбільшою щільністю з перерахованих вище сортів дерева має модрина.

  • Sign Up
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

    ОСТАВЬТЕ СВОЙ ОТЗЫВ
    Поставьте галочку для подтверждения, что вы человек