Як вибрати дошку для підлоги

Під час будівництва чи ремонту найчастіше виникає потреба у настилі чи зміні підлоги. У непрофесіоналів можуть виникнути питання під час вибору дошки підлоги. Отже, на що насамперед необхідно звернути увагу?

Фахівці рекомендують при покупці дошки підлоги приділити увагу наступним характеристикам:

– породі деревини;

– сорту;

– якість сушіння;

– розмірам.

Розглянемо дані характеристики докладніше.

Породи деревини. Як правило, дошка підлоги виготовляється із листяних або хвойних порід дерев. Вироби з модрини досить важкі та масивні та їх незручно укладати. Хвойна деревина легша і м’яка, працювати з нею набагато зручніше і вона легше обробляється.

Сорт. Дошка підлоги може мати клас «Екстра» та сорти A, B, C. Сорт виробу присвоюється відповідно до певних критеріїв: наявністю або відсутністю сучків, тріщин, червоточин, смоляних кишеньок і т. д. При монтажі дошки підлоги з сосни цілком підійде сорт B, C. Однак, оскільки виробники інтерпретують сорт товару по-різному, краще перед придбанням візуально порівняти зразки різних сортів.

Дошка для підлоги дерев'яна

Якість сушіння. У процесі покупки слід обов’язково звернути увагу на цю характеристику. Для проведення чорнових робіт допускається використання дошки для підлоги з вологістю 15% і менше. Для верхнього покриття з оздобленням під лак або фарбу необхідно вибирати виріб щонайменше з 8% відсотками.

Розміри. Для визначення відповідного розміру дошки слід врахувати відстань між лагами та передбачуване навантаження на підлогу.

Додаткові поради. Зверніть увагу, щоб виріб був ідеально рівним. Придбати дошку підлоги краще безпосередньо у виробника, тому що в цьому випадку ціна буде значно нижчою. Після покупки краще дати дошці полежати 1-2 тижні, щоб матеріал звик до вологості та інших умов приміщення.

Щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам вибрати відповідну дошку підлоги, яка прослужить вам довго і радуватиме своєю якістю. Також звертаємо Вашу увагу на інші статті про вибір матеріалів для покриття на нашому сайті!

Сосна чи модрина: яку дошку підлоги вибрати?

Терасна дошка

  • Sign Up
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

    ОСТАВЬТЕ СВОЙ ОТЗЫВ
    Поставьте галочку для подтверждения, что вы человек